Zateplení střech

Úspora tepla pomocí zateplení domu nebo zateplení fasád i zateplení střech.

 

Každé zateplení se vyplatí!

 

Hledáte nejlevnější zateplení domu ?

 

Katalog firem na zateplení fasád a domů Vám pomůže najít tu nejlepší firmu na zateplování domů, fasád a střech !

 

Šetřit drahé energie díky zateplení střech, izolace fasád nebo kompletního zateplení domu je výhodné! Díky moderním materiálům tepelné izolace z minerální vaty od špičkových světových výrobců - ROCKWOOL, ISOVER, Knauf Insulation, Nobasil, URSA apod. je zateplování střech docela jednoduchým stavebním úkonem. Více..

rekuperace Paul - instalatérské potřeby - Pavel Čermák Izolace - ARTEX | minerální izolace

Zateplení domu - REKUPERACE

Zateplení domu - REKUPERACE

Po zateplení domu je potřeba správně ušetřené teplo využívat. Rekuperace – efektivní způsob větrání a vytápění domu. 

Rekuperace – efektivní způsob větrání a vytápění domu

Většina nově postavených či zrekonstruovaných budov je v podstatě vzduchotěsná. Dokonalé těsnění je zde žádoucí z toho důvodu, aby nedocházelo k velmi drahým únikům tepla. Na druhou stranu je tak ale v domě omezen přívod čerstvého vzduchu a v místnostech se následně hromadí vlhkost způsobující plísně. Napadne vás řešit takový problém větráním? Ano, ale vedle prostého otevření okna existuje modernější a účinnější řešení...

 

Co je to rekuperace ?

 

Rekuperace je způsob efektivního využití tepelné energie zpětným získáváním tepla. Teplý znehodnocený vzduch odváděný z objektu předá v rekuperačním výměníku svou energii čerstvému studenému vzduchu zvenčí, který je tak do budovy větracím systémem přiváděn už předehřátý.

 

Kudy prodí do domu čerstvý vzduch ?

 

Čerstvý vzduch je přiváděn trubkami či plochými kanály do obytných místností jako jsou ložnice, dětský pokoj, obývací pokoj či pracovna. Znečištěný vzduch je pak souběžně odtahován z místností jako jsou kuchyň, koupelna a WC. Přívod vzduchu čerstvého i odvod vzduchu znehodnoceného je zajišťován ventilátory umístěnými většinou ve větrací jednotce. Rekuperační jednotka by pak měla být v domě umístěna ideálně ve sklepě, kotelně (na půdě či v kůlně) a v případě umístění v bytě může být ve skříni nebo dokonce i v podhledu.
V zimě umožňuje systém kontrolovaného větrání alespoň částečně snížit náklady na vytápění objektu. Úspora konkrétně činí 30-50% nákladů. Rekuperační zařízení má levný provoz a funguje na základě automatické regulace pomocí různých čidel hlídajících vlhkost, teplotu vzduchu, jeho složení a podobně. Zároveň je tento model vytápění a větrání i ekologický. Rekuperační jednotku se zabudovaným zemním výměníkem tepla je pak možné využít v letních měsících i k chlazení teploty v místnostech.

 

 

Typy rekuperačních jednotek

 

 

Na trhu jsou v nabídce tři typy rekuperačních jednotek – centrální, decentrální (lokální) a kompaktní. Centrální rekuperační jednotka zajišťuje rovnoměrnou výměnu vzduchu v celém objektu. Lokální jednotky zajišťují výměnu vzduchu pouze v místnosti, kde jsou umístěné. Kompaktní jednotky se vyznačují výraznou kompaktností, která přináší především úsporu místa.

 

 

Všechny tyto jednotky najdete na www.rekuperace-cermak.cz

 

A jaké jsou další výhody rekuperace ?

Kromě úspory za vytápění a dalších již zmíněných kladů patří mezi hlavní výhody rekuperace tepla průběžné odstraňování pachů z textilií či nábytku. Neopomenutelným plusem je eliminace rizika tvorby plísní v izolovaných místnostech s vyšší vlhkostí vzduchu. Vlhkost vzduchu je sledovaná zabudovanými čidly a v případě potřeby je regulovaná. Další z výhod kontrolovaného větrání oproti větrání okny je také to, že použitím tohoto systému nevzniká průvan, který mnoha lidem způsobuje zdravotní potíže. Na rozdíl od klimatizačních zařízení (kde vzduch cirkuluje) nemohou u rekuperačních jednotek (s přívodem čerstvého vzduchu) vzniknout problémy s bakteriemi. Přiváděný vzduch je filtrovaný a není tedy znečištěný prachem ani pyly, což je dobrá zpráva především pro alergiky. 

Kontrolované větrání je novým hitem v oblasti vzduchotechniky. Spojuje totiž mnoho výhod, které řeší nejvýraznější problémy nových vzduchotěsných objektů. Uživatele budov s rekuperační jednotkou pak potěší nejen úspory za vytápění v zimních měsících, ale také kontinuální přívod čerstvého vzduchu bez nutnosti větrání, odstranění hrozby vzniku plísní či regulace vlhkosti vzduchu v místnostech.
 
Vše o rekuperaci naleznete zde

 

 

 

 

 

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Zateplení střech. Jak na to !

obrazek Zateplení domu. Začínáme u střechy! Teplo vždy uniká nejvíce cestou vzhůru. Proto musí být zastřešení domu dokonale izolováno. Jak na nejlépe na zateplnení střechy ? Více ...

Zateplení domu - REKUPERACE

obrazek

Po zateplení domu je potřeba správně ušetřené teplo využívat. Rekuperace – efektivní způsob větrání a vytápění domu. 

Více ...

Izolace a zateplení domu

obrazek

Zateplování a izolace domu - Vítejte na webu s informacemi a kontakty na firmy a řemeslníky zabývající se zateplováním a izolací domů, střech a fasád.

Více ...

Firemní reklama na Internetu

Využijte Internetové reklamy na váš web na odborném portálu.

Více v sekci Inzerce

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.